PE28 zarejestrowane ceny domów i kontrole lokalne

England i Wales · kompilacja danych 2026-11-06 · referencyjna próbka, nie wycena

PE28 posiada 1,634 zarejestrowanych standardowych transakcji mieszkaniowych w 24-miesięcznym oknie od 2024-10-01 do 2026-09-30. Mediana zarejestrowanej sprzedaży wynosi £356,123. Są to rekordy sfinalizowanych sprzedaży, a nie ceny ofertowe czy szacunek wartości konkretnego domu.

Dane dla domów wolnostojących (Detached) jako największej opublikowanej grupy tutaj: 846 sprzedaży, z medianą £450,000. Próba obejmuje 199 transakcji dotyczących nowych budynków i 1435 dotyczących istniejących domów. Zmiana tych proporcji może zmienić medianę bez zmiany wartości tego samego domu.

Zarejestrowane ceny według typu domu · PE28
Typ domuSprzedażMedianaŚrodkowe 50% (Q1–Q3)
Dom wolnostojący846£450,000£372,625–£585,000
Bliźniak477£297,000£255,000–£355,000
Dom szeregowy253£260,000£220,000–£310,000
Mieszkania / maisonettes58£169,500£119,438–£215,000

Pokazywane są tylko grupy z co najmniej 10 rekordami. Kwartyle wykorzystują interpolację liniową; środkowe 50% to rozkład zarejestrowanych cen, a nie przedział predykcji. Strona wymaga co najmniej 30 transakcji i dwóch typów domów nadających się do publikacji.

Domy wolnostojące (Detached) mają najwyższą opublikowaną medianę typu w PE28, £450,000, w porównaniu z £169,500 dla mieszkań (flats / maisonettes). Różnica wynosi £280,500; porównuje ona różne domy, a nie efekt zmiany typu domu.

Sprzedaż domów z rynku wtórnego stanowi 87.8% tej próby. Podzbiór nowych budynków zawiera 199 rekordów.

Podatek od zakupu przy odnotowanej medianie

Przykłady wykorzystują £356,123 i sfinalizowanie transakcji w dniu 6 listopada 2026 r. dla indywidualnego nabywcy będącego rezydentem Wielkiej Brytanii. Inne koszty, transakcje powiązane, zakupy przez firmy i specjalne ulgi są wyłączone. Status osoby kupującej pierwszą nieruchomość musi spełniać oficjalne warunki.

Obliczone przez tę samą funkcję calcTax co samodzielny kalkulator podatkowy; sprawdź tam własne fakty.

Gminy (councils) obejmujące ten kod pocztowy

Huntingdonshire (E07000011): Band D £2,556 dla 2026–27. Kod pocztowy może przekraczać granice gmin; użyj gminy właściwej dla dokładnego adresu.

Bedford (E06000055): Band D £2,472 za 2026–27. Kod pocztowy może przekraczać granice gmin; należy sprawdzić gminę dla dokładnego adresu.

Fenland (E07000010): Grupa podatkowa D £2,538 za 2026–27. Kod pocztowy (outcode) może przekraczać granice gmin; należy sprawdzić gminę dla dokładnego adresu.

East Cambridgeshire (E07000009): Band D £2,485 za 2026–27. Kod pocztowy może przekraczać granice gmin; użyj gminy właściwej dla dokładnego adresu.

South Cambridgeshire (E07000012): Grupa D £2,536 na rok 2026–27. Kod pocztowy może przekraczać granice gmin; sprawdź radę gminy dla dokładnego adresu.

Źródło: Tabele MHCLG Council Tax, opublikowano 2026-03-25. Band D jest pasmem referencyjnym, a nie najczęstszym w tym kodzie pocztowym. Rozkład pasm nieruchomości nie został zaimportowany.

Oficjalny HPI: kontekst gminy

Huntingdonshire (E07000011): indeks 100.20 w 2026-08, w porównaniu do 99.10 w 2025-08. Roczna zmiana indeksu 1.11%. Jest to seria danych dla gminy, a nie trend dla kodu pocztowego.

Bedford (E06000055): indeks 105.20 w 2026-08, w porównaniu do 104.00 w 2025-08. Roczna zmiana indeksu 1.15%. Jest to seria danych dla gminy, a nie trend dla kodu pocztowego.

Fenland (E07000010): indeks 95.50 w 2026-08, w porównaniu do 92.80 w 2025-08. Roczna zmiana indeksu 2.91%. Jest to seria danych dla gminy, a nie trend dla kodu pocztowego.

East Cambridgeshire (E07000009): indeks 106.30 w 2026-08, w porównaniu z 104.20 w 2025-08. Roczna zmiana indeksu 2.02%. Jest to seria danych dla gminy, a nie trend dla kodu pocztowego.

South Cambridgeshire (E07000012): indeks 103.40 w 2026-08, w porównaniu do 103.20 w 2025-08. Roczna zmiana indeksu 0.19%. To jest seria danych rady gminy, a nie trend dla kodu pocztowego.

Źródło: HM Land Registry UK HPI, obserwacja z sierpnia 2026, opublikowana 21 października 2026. Dane tymczasowe i mogą ulec zmianie; indeks jest oddzielny od mediany transakcyjnej powyżej.

Szkoły w pobliżu centrum postcode

To są najbliższe potencjalne szkoły dla PE28 2LB w zaimportowanym zbiorze danych Ofsted, uporządkowane według odległości w linii prostej. Nie jest to weryfikacja rejonizacji ani ranking; szkoły spoza tego zbioru danych mogą być pominięte.

Źródło: Informacje zarządcze Ofsted, migawka 2026-09-30. Tylko nazwy i oficjalne linki; nie powiela się ocen z inspekcji.

Zasięg dla PE28

Jeszcze niedostępne: HPI dla konkretnego kodu pocztowego (powyżej pokazano serię dla gminy); udział obszaru w strefie powodziowej 2/3; liczba ostatnich ostrzeżeń; najczęstsza grupa podatku lokalnego (council tax band); próbka czynszów; statystyki przestępczości. Brak danych nie oznacza zera lub niskiego ryzyka.

Angielskie rejestry powodziowe: Agencja Środowiska. Poligony powodziowe i historia ostrzeżeń nie zostały zagregowane dla tego kodu pocztowego.

Sprawdź ryzyko powodziowe i planowanie dla postcode

Mapa otwiera się dopiero po naciśnięciu przycisku. Kody pocztowe lokalizują przybliżone centrum, a nie granicę nieruchomości.

Źródła, dokładne filtry, kwartyle, znane luki i licencje · Okno danych 2024-10-01–2026-09-30; źródło ostatnio zastosowane 2026-11-05T10:12:06.349590. Zawiera dane HM Land Registry © Crown prawa autorskie i prawo do bazy danych 2021, licencjonowane na podstawie OGL v3.0. Ofsted i MHCLG: zawiera informacje sektora publicznego licencjonowane na podstawie OGL v3.0.

Oficjalne wytyczne

Aktualizacja katalogu:

Źródła mogą się zmieniać. Sprawdź oryginalne wytyczne dla danego kraju; link nie potwierdza, że przepis obowiązuje.

Wszystkie oficjalne źródła

Menu

Bezpłatne narzędzia

Wybierz język